Vzdělání pro život + slušnost a respekt + zdravá škola
= náš společný cíl


Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

V ráji se 7.A

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 11. června v 0:00

Platnost do: 30. června 2026 v 23:59

Kolektiv sportovní třídy se v neděli vydal na školní výlet, který se konal v CHKO Český ráj. Naším zázemím byl krásný kemp v Sedmihorkách, kde jsme postavili stanové městečko. Nechtěli jsme mařit časem, proto jsme po obědě vyrazili na první turistický výlet, který směřoval na hrad Trosky, Hrubou Skálu a skalní soutěsky. Adaptace na nový režim nebyla jednoduchá. Zažili jsme vydatné dešťové přeháňky, promočené stany i spacáky a první únavu z fyzického výkonu. V pondělní ráno jsme se vypravili vlakem do Malé Skály na skalní hrad a krásnou vyhlídku na řeku Jizeru. Po úspěšném zdolání skalního pahorku nás čekala projížďka na koloběžkách, která vedla krásným údolím po cyklostezce. Po sedmikilometrové projížďce nás přivítalo město Turnov. Ideálním zázemím pro závody na koloběžkách byl park v Dolánkách, který nejlépe zvládla Karolina Knapová. Dvouhodinové vypůjčení koloběžek se rozplynulo jako mráčky na obloze a my jsme se těšili ze slunečného počasí. Následně jsme se pěšky přesunuli do centra města, kde jsme se občerstvili a pokračovali přes vyhlídku Hlavatici a Valdštejn do kempu. Bolavé a otlačené nohy zmírnila dobrá večeře a noční bojovka, která prověřila kdejakého strašpytla. Náročný den jsme zakončili zpěvem u plápolajícího ohýnku. Úterní den byl ve znamení volnočasových aktivit, balení stanů a odjezdu do Kutné Hory.

Společně jsme si výlet užili a těšíme se na další společné zážitky.

Galerie

 Škola je zapojena od 1.7.2023 do projektu Společným učením se zlepšujeme, registrační číslo: CZ.02.02.XX/…111, který je financován z Operačního programu Jan Amos Komenský

logo7-2.jpg

douc23.jpg

 

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

 

logocof1.jpg