Vzdělání pro život + slušnost a respekt + zdravá škola
= náš společný cíl


Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Světový den pošty v 5.A

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 11. října 2023 v 0:00

Platnost do: 31. října 2025 v 23:59

9. října byl Světový den pošty. V 5.A jsme se v několika hodinách tomuto tématu věnovali. Poštovní schránku a další praktické předměty (patentní řetězové rolety – žaluzie, pancéřové rolety obchodů, kuchyňský výtah do restaurací, atd.) vytvořil Václav Vlček, rodák z Výrovic u Znojma. V této souvislosti jsme se zmínili o J. Wolkerovi a jeho básni Poštovní schránka. Společně jsme se pokusili objasnit význam básně, už víme, co je metafora. Na téma jsme navázali životem a dílem Karla Čapka, konkrétně jeho Pošťáckou pohádkou. Téma pošty jsme si ještě zpestřili ukázkami sbírek známek některých dětí, resp. jejich rodičů, za což jim tímto moc děkujeme. Celý program jsme zakončili oblíbenými hrami na téma vynálezců a jejich děl. Výuka opět probíhala formou skupinové práce, kde především šlo o rozvoj komunikativních, sociálních, pracovních a občanských kompetencí.

Galerie

 Škola je zapojena od 1.7.2023 do projektu Společným učením se zlepšujeme, registrační číslo: CZ.02.02.XX/…111, který je financován z Operačního programu Jan Amos Komenský

logo7-2.jpg

douc23.jpg

 

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

 

logocof1.jpg