Vzdělání pro život + slušnost a respekt + zdravá škola
= náš společný cíl


Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Laskavci z 5.A

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 7. listopadu 2023 v 0:00

Platnost do: 30. listopadu 2025 v 23:59

Žáci 5.A se v pondělí zapojili do celorepublikové týdenní akce JSEM LASKAVEC, která se koná u příležitosti Světového dne laskavosti 13. 11. 2023. Děti se rozhodly hned pro několik dobrých skutků. Upekly perník pro klienty domova Clementas v Kolíně. Zásilku si vyzvedla samotná vedoucí pobočky paní Lucie Brožková, bývalá žačka naší školy. Dále děti udělaly sbírku pro pejsky kutnohorského útulku. Velkou krabici s jídlem, pamlsky, hračkami a dekami nám odvezl pan školník, za což mu děkujeme. Také jsme udělali sbírku potřebným dětem. Tři krabice oblečení a hraček jsme odnesli do sídla Oblastní charity v Trebišovské ulici. Zde nám paní Zahradníková objasnila členění a funkci organizace a dětem věnovala za odměnu ovoce a zdravou svačinku. Moc tímto děkujeme. Dále děti mezi sebe pozvaly dvě maminky z naší třídy, do jejichž života zasáhla těžká nemoc. Chtěli jsme jim tak na chvíli ulevit od starostí a myšlenek na těžké období léčby. Pohostili jsme je a zazpívali jim. Největším poděkováním od maminek nám byly jejich úsměvy. Posledním dobrým počinem pro děti byl úklid nejbližšího okolí naší školy. Za všechny laskavé skutky děti sklidily obrovské díky!

Přílohy

Galerie

 Škola je zapojena od 1.7.2023 do projektu Společným učením se zlepšujeme, registrační číslo: CZ.02.02.XX/…111, který je financován z Operačního programu Jan Amos Komenský

logo7-2.jpg

douc23.jpg

 

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

 

logocof1.jpg