Florbal ČEPS Cup

• Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 7. prosince 2023 v 0:00

Platnost do: 31. prosince 2025 v 23:59

Dne 6. 12. 2023 se žáci třetích až pátých ročníků zúčastnili okresního kola florbalového poháru ČEPS Cup. Cílem tohoto projektu je podpora školních dětí v pohybu a s tím spojené pozitivní zážitky se sportovní reprezentací vlastní školy, motivace postupovat od okresních kol až do republikového finále a užít si tak výjimečnou sportovní akci.

Do soutěže se přihlásily školy: ZŠ T. G. Masaryka, ZŠ Kamenná stezka, ZŠ Žižkov a ZŠ Čáslav Sadová. Naši žáci se nejprve utkali se žáky ze Žižkova. Dlouho zápas vypadal velmi nadějně, vedli jsme 4:1, ale toto skóre se náhle otočilo ve výslednou remízu 4:4. Dále jsme nastoupili do zápasu s Kamenkou, kterou jsme porazili 5:1 a nakonec jsme se utkali se Sadovkou, která pro změnu porazila nás. V posledním zápase turnaje proti sobě nastoupili žáci z Kamenky a ze Žižkova. Kdyby dali chlapci ze ZŠ Žižkov o 3 góly víc než chlapci z Kamenné stezky, odsunuli by nás tak na 3. místo. Toto se ale nestalo, ZŠ Kamenná stezka zápas vyhrála a my jsme tím měli jisté stříbro. Byly to nervy, ale všichni jsme si turnaj užili.

V okresním kole ČEPS Cupu se žáci ze ZŠ T. G. Masaryka umístili na krásném 2. místě! Turnaj vyhráli chlapci ze ZŠ Čáslav Sadová a postupují tak do krajského kola.

Škola je zapojena od 1.7.2023 do projektu Společným učením se zlepšujeme, registrační číslo: CZ.02.02.XX/…111, který je financován z Operačního programu Jan Amos Komenský

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.