Vzdělání pro život + slušnost a respekt + zdravá škola
= náš společný cíl


Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Projekt školní družiny „ Za pokladem Mikuláše Dačického“ je v plném proudu

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 5. března v 0:00

Platnost do: 31. března 2026 v 23:59

Představit naše krásné město, Kutnou Horu, jako centrum historických událostí, významných osobností, které se tu narodily, žily a působily… Nádherné památky opředené místními pověstmi… Téměř zapomenutá řemesla, která nesměla ve středověku v žádném městě chybět…. Alchymisty, horníky, mincmistry a pregéře…. Cílem celoročního projektu je zkrátka naučit děti hrou vnímat naše město, jako to nejkrásnější, ve kterém máme čest žít.

První polovinu máme za sebou, setkali jsme se s panem Mikulášem Dačickým, který nás vyzval k soutěži o stříbrňáky za splněné úkoly. Sedm cechů se každý měsíc snaží získat co největší počet „stříbrných“, aby jejich cesta k pokladu byla úspěšnější. S klíčem od truhly s pokladem nás navštívil mnich Antoň ze sedleckého kláštera, Rozina Ruthardová, Meluzína od kostela sv. Jakuba, pro další klíč jsme si došli k panu J.K. Tylovi do jeho divadla...

První polovinu našeho putování uzavřelo dne 22.2.2024 slavnostní vyhlášení měsíčních aktivit v nádherném historickém zasedacím sále Vlašského dvora. Paní mincmistrině  (Andrea Kapounková – ředitelka průvodcovské služby) spolu s pregéřem Tomášem připravili slavnostní předání cen a v pořadí již pátý klíč od truhly s pokladem. Pozvání přijala i paní místostarostka Kateřina Špalková, která dětem ceny osobně předávala.

Celoroční projekt je v plném proudu a nám se k veliké radosti nabízí další velmi zajímavé programy pro naše „malé řemeslníky“, také  možnosti návštěv těch nejkrásnějších historických památek našeho města s neobvyklými průvodci.

Přílohy

Galerie

 Škola je zapojena od 1.7.2023 do projektu Společným učením se zlepšujeme, registrační číslo: CZ.02.02.XX/…111, který je financován z Operačního programu Jan Amos Komenský

logo7-2.jpg

douc23.jpg

 

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

 

logocof1.jpg