Vzdělání pro život + slušnost a respekt + zdravá škola
= náš společný cíl


Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Zuřivec – beseda o domácím násilí

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 11. května 2023 v 0:00

Platnost do: 31. května 2026 v 23:59

Třídy 5.A a 5.B navštívili pracovníci z Týmu duševního zdraví v Kutné Hoře. Nejprve se s dětmi seznámili, ptali se jich, jak se mají a na co se dnes těší. Poté žákům představili animovaný norský film, který následně pustili na interaktivní tabuli.

Film pojednává o rodině s malým chlapcem jménem Boj. Ten má za vzor svého velkého silného tátu. Táta se ale občas rozčílí natolik, že doma všechno rozmlátí. Maminka tátu brání a Boj se hodně bojí. Bojí se, že je to jeho vina, že táta zuří. Další den je táta hodný a přinese rodině dárky. Boj ale žádné dárky nechce, chce hodného tátu, se kterým by si mohl hrát. Uteče ven a kdosi mu napoví, aby se s tím, co ho trápí, svěřil. Boj tedy vezme papír a napíše dopis norskému králi. Král přijede k nim domů a utěšuje chlapce, že to není jeho vina. Táta si problém uvědomí a omluví se. Král vezme tátu k sobě na zámek, aby se „opravil“. Na zámku jsou i další nemocní lidé a jsou tam povoleny nedělní návštěvy. Boj tatínka navštíví a zjistí, že už se přestal rozčilovat a že si s ním dokáže hezky hrát. Je rád..

Film byl natočen podle skutečné události!

Po zhlédnutí filmu si žáci opět sedli do kruhu a lektoři se ptali na jejich pocity. Pocity mohli vyjádřit i obrázkem. Společně jsme rozebírali chování jednotlivých postav. Strach, zlost, trauma, lásku..

Každý žák si poté vzal jeden papír a napsal dopis králi, ve kterém vylíčil nepříjemnou situaci, kterou buďto zažil, nebo ji zažil jeho kamarád, anebo si ji vymyslel. Složený dopis všichni vzali a vhodili ho do zalepené krabice.

Nakonec jsme si rozdali letáky s příklady, s čím se mohou děti v životě setkat poukázali jsme na telefonní čísla a webové stránky, kam je možné se s problémem obrátit.

Galerie

 Škola je zapojena od 1.7.2023 do projektu Společným učením se zlepšujeme, registrační číslo: CZ.02.02.XX/…111, který je financován z Operačního programu Jan Amos Komenský

logo7-2.jpg

douc23.jpg

 

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

 

logocof1.jpg