Vzdělání pro život + slušnost a respekt + zdravá škola
= náš společný cíl


Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Terezín 2024

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 5. února v 0:00

Ve čtvrtek 1.2. vyrazili žáci devátých tříd na exkurzi do Terezína. Zde si po úvodní přednášce o minulosti tohoto místa prošli s průvodci místa spojená s ghettem, které zde bylo v době Protektorátu. Vedlo toho byli i v místech bývalého chlapeckého Heimu, kde na stěnách mohli číst jména dětí, která si Terezínem také „prošly,“ mezi jinými i jméno Petera Ginze, jednoho z nejznámějších dětských vězňů v Terezíně, který zde mimo jiné tvořil dětský časopis Vedem, a který by právě 1.2. oslavil své 96narozeniny. Následně jsme se přesunuli do Malé pevnosti, kde se žáci při prohlídce dozvěděli o pohnutém osudu tohoto místa, nejprve Rakousko-Uherské věznice, kde byl vězněn i Gavrilo Princip, a následně vězení Pražského Gestapa, kdy si tímto místem „prošla“ mimo jiné JUDr. Milada Horáková. Během cele exkurze byli žáci hodní a aktivně se zapojovali do výkladu zajímavými otázkami, či postřehy.  

Galerie

 Škola je zapojena od 1.7.2023 do projektu Společným učením se zlepšujeme, registrační číslo: CZ.02.02.XX/…111, který je financován z Operačního programu Jan Amos Komenský

logo7-2.jpg

douc23.jpg

 

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

 

logocof1.jpg