Vzdělání pro život + slušnost a respekt + zdravá škola
= náš společný cíl


Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Planetárium ve škole

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 6. ledna 2023 v 0:00

Platnost do: 31. ledna 2025 v 23:59

Dne 4. a 5. ledna 2023 jsme si pro 1. stupeň pozvali do školy mobilní planetárium.

Přivezla ho z Prahy milá lektorka Vladimíra Pourová, postavila ho ve školní tělocvičně a během obou dnů se v něm vystřídalo 10 tříd.

Žáci měli možnost shlédnout třicetiminutový film a poté, pomocí aplikace, navštívit různá místa ve vesmíru – Slunce, Mléčnou dráhu, Venuši, Zemi, Mars nebo třeba Saturn a jeho prstence.

Návštěvu planetária zahájily třídy 3.A a 3.B, které si vybraly program Voda, zázrak přírody. Film o koloběhu vody v přírodě se jim velmi líbil. Následovaly páté ročníky, které zhlédly Neuvěřitelný vesmír – poutavé vyprávění o jednotlivých planetách, o Slunci, průzkumu vesmíru, o galaxiích a hvězdách. Lektorka žákům dokonce ukázala Hubbleův teleskop, vysvětlila, kde ve vesmíru se nachází a co zkoumá. Také nás „zavezla“ přímo do ramene Orionu v Mléčné dráze, kde se nachází naše Sluneční soustava.

Druhý den navštívily planetárium první a druhé ročníky, které si vybraly programy Astronomie pro děti a Jak Měsíc putoval ke Slunci na návštěvu. Byly to filmy o Slunci, planetách, jejich oběžných drahách, o fázích Měsíce i souhvězdích.

Mobilní planetárium všem vřele doporučujeme.

Galerie

 Škola je zapojena od 1.7.2023 do projektu Společným učením se zlepšujeme, registrační číslo: CZ.02.02.XX/…111, který je financován z Operačního programu Jan Amos Komenský

logo7-2.jpg

douc23.jpg

 

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

 

logocof1.jpg