Škola je zapojena do projektu Učíme se společně II na ZŠ T. G. Masaryka Kutná Hora, reg. číslo: CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0013845, který je financován z dotace Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

Evropská unie, Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Naše vize: Vzdělání + slušnost + zdravý duch = náš cíl!

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Společné čtení v projektu „Sto let od založení Československa“

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 19. února 2020 v 0:00

Platnost do: 28. února 2027 v 23:59

Nedávno se uskutečnilo další virtuální setkání žáků zapojených do zmíněného projektu. V mezinárodním týmu složeného z několika dětí z řad Čechů a Slováků se dlouhodobě četlo ze zaslaných knih. Domluvená schůzka prostřednictvím Skypu vyšla se vším všudy. Děti přečetly připravené úryvky. Češi z knihy Stručné dejiny Slovenska pre mladých čitateľov a Slováci od nás obdrželi publikaci s názvem České století od Petra Švece. Příjemným zjištěním bylo, že mladé generaci nedělá čtení v „cizím“ jazyce velké problémy. Ale přece jen je pro české děti obtížnější správně přečíst letopočty. Slovenské děti zase potrápilo naše české „ř“. Všem zapojeným žákům patří velké poděkování. Dle jejich slov si čtení i skypování velmi užili.

Galerie

 

logocof1.jpg

Investice do rozvoje vzdělávání

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.