Vzdělání pro život + slušnost a respekt + zdravá škola
= náš společný cíl


Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Celoroční mezinárodní projekt sedmáků bude pokračovat

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 18. června 2019 v 0:00

Platnost do: 30. června 2026 v 23:59

Děti z naší školy se velmi intenzivně po celý školní rok zapojovaly do mezinárodního projektu s názvem Sto let od založení Československa. Naším partnerem je slovenská základní škola Základní škola Pavla Križku z Kremcice. Mezi našimi městy existuje zároveň spolupráce na politické úrovni, kdy obě města mají vzájemně podepsanou dohodu o partnerství.

V roce stých oslav osamostatnění se od nadvlády Rakouska-Uherska jsme vzpomínali především na hlavní osobnosti, které za těmito událostmi stojí: na T.G.Masaryka, M.R.Štefánika, K. Kramáře, A. Švehlu, A. Rašína a E.Beneše. Naši žáci ze 7.B bádali nad jejich osudy, mapovali říjnové oslavy založení ČSR, zpívali slovenskou státní hymnu, učili se slovenská slova, malovali spoustu obrázků, tvořili prezentace, pracovali s různými moderními aplikacemi. Ke své práci přizvali i kamarády z paralelní 7.A a třeba i prvňáčky. Velkým přínosem jsou pro děti vědomosti, které vlastně získaly formou nenucené zábavy během hodin českého jazyka, občanské výchovy, dějepisu, informatiky i výtvarné výchovy.

Za jejich aktivní přístup, snahu a velmi povedené výstupy děkuji všem zapojeným dětem i kolegům a doufám, že se stejnou chutí budou v práci pokračovat i nadále. Se slovenskými partnery chceme v tématu pokračovat a zamyslet se nad významem demokracie, odkazem TGM novým generacím,  máme velké plány. Asi největším společným snem a cílem je společné setkání s milými přáteli ze Slovenska a tím uskutečnění pomyslného opětovného propojení obou republik.

Výstup z projektu budeme zájemcům prezentovat na podzim. Bližší informace včas sdělíme.

Galerie

 Škola je zapojena od 1.7.2023 do projektu Společným učením se zlepšujeme, registrační číslo: CZ.02.02.XX/…111, který je financován z Operačního programu Jan Amos Komenský

logo7-2.jpg

douc23.jpg

 

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

 

logocof1.jpg