Vzdělání pro život + slušnost a respekt + zdravá škola
= náš společný cíl


Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Výlet do Vídně

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 26. května 2023 v 0:00

Platnost do: 31. května 2025 v 23:59

Dne 25. května jsme se s žáky 7., 8. a 9. tříd vydali do hlavního města Rakouska, do Vídně. Kutnou Horu jsme opouštěli autobusem v ranních hodinách a po několikahodinové cestě nás čekala první zastávka u barokního zámku Schönbrunn.
Přivítalo nás krásné jarní počasí a mohli jsme společně vyrazit na prohlídku přilehlých zahrad, fontány a nedaleko tyčící se Gloriette, od níž se naskýtá na celý Schönbrunn krásný pohled. Pan učitel Mihál nám pověděl něco o historii a znovu jsme nasedli do autobusu a přiblížili jsme se centru, kde první zastávkou bylo náměstí Marie Terezie (Maria Theresien Platz). Naproti sobě se zde nachází téměř identické budovy Přírodovědeckého a Uměleckohistorického muzea, jež ve stručnosti představila paní učitelka Polesná.
Následoval přesun přes zámeckou zahradu Burggarten, minuli jsme Vídeňskou státní operu a po cestě nám veškerá místa představovala paní učitelka Červená. Paní učitelka mohla při svém výkladu čerpat ze zkušeností, které získala před několika lety právě ve Vídni při studijním pobytu v rámci projektu Erasmus+.
Při další cestě jsme se zastavili u Císařské hrobky, která se někdy nazývá kapucínská a je místem odpočinku habsburského rodu.
Při naší vídeňské prohlídce jsme nemohli minout symbol města, katedrálu sv. Štěpána (Stephansdom). Tuto krásnou gotickou památku jsme si mohli prohlédnout nejen zvenku, ale i uvnitř a po krátkém výkladu si na zdejším náměstí a na konajících se trzích žáci koupili suvenýry a něco dobrého na zub. Výbornou zdejší pochoutkou jsou Brezel – preclíky slané či sladké, například s čokoládou nebo oříšky. Při nákupu tak naši školáci mohli využít v praxi svoje znalosti z hodin němčiny.
Nezaháleli jsme a pokračovali jsme na Dvorní hrad (Hofburg) a žáci tak poznali sídlo prezidenta. Po zdejší návštěvě jsme si odpočinuli v parku a při zpáteční cestě jsme si ukázali mimo jiné radnici (Rathausplatz), u které se každoročně konají známé vánoční trhy.
Výlet jsme si všichni moc užili, vraceli jsme se spokojení a obohaceni o nové zážitky.

Přílohy

Galerie

 Škola je zapojena od 1.7.2023 do projektu Společným učením se zlepšujeme, registrační číslo: CZ.02.02.XX/…111, který je financován z Operačního programu Jan Amos Komenský

logo7-2.jpg

douc23.jpg

 

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

 

logocof1.jpg