Škola je zapojena do projektu Učíme se společně II na ZŠ T. G. Masaryka Kutná Hora, reg. číslo: CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0013845, který je financován z dotace Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

Evropská unie, Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Naše vize: Vzdělání + slušnost + zdravý duch = náš cíl!

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Turisticko-přírodovědný kroužek po stopách J.A. Santiniho

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 20. října v 6:36

Mladičký, ale už v té době respektovaný, česko-italský architekt Jan Aichel Santini byl pozván do Kutné Hory, aby navrhl a řídil přestavbu kostela Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele. Opat Snopek ho přivítá, ukáže mu kostel a zároveň ho pak poprosí, jestli by nemohl opravit i interiér místní kostnice, které se bortí klenba. Hned od příjezdu se však Santinimu začnou zdát strašné noční můry plné duchů a různých strašidelných přízraků, které se mu snaží cosi říct. Santini, přestože svou práci miluje nadevše a ze zakázky byl ze začátku nadšený, nemůže teď vůbec spát a stává se z něj oživlá chodící mrtvola. Protože je Santini mimo jiné také známým okultistou, svým snům začne okamžitě přikládat velkou váhu a začíná si rozmýšlet svůj pobyt v Kutné Hoře, ba co dokonce, začíná pochybovat o tom, jestli byl dobrý nápad vzít tuhle zakázku. Náš úkol nebyl vůbec jednoduchý. Chtěli jsme mu pomoci zachránit celou zakázku, protože Kostel je velmi důležitou stavbou pro celé město. Pro to, abychom architekta přesvědčili, aby neutíkal od své práce, pomohli jsme rozklíčovat význam jeho snů a přijít na způsob, jak se jich zbavit…

Galerie

 

logocof1.jpg

Investice do rozvoje vzdělávání

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.