Škola je zapojena do projektu Učíme se společně II na ZŠ T. G. Masaryka Kutná Hora, reg. číslo: CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0013845, který je financován z dotace Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

Evropská unie, Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Naše vize: Vzdělání + slušnost + zdravý duch = náš cíl!

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Podzim v 1.A

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 15. října v 0:00

Platnost do: 31. října 2023 v 6:37

Podzim už je tu.  Přes den ještě svítí sluníčko, ale dny se krátí a noci už jsou chladné. Příroda pomalu chystá přípravy na zimní spánek. Stromy se oblékají do veselých barevných kabátků, houby vykukují z mechu, lidé sklízí ovoce a zeleninu a stejně jako zvířátka si dělají zásoby na zimu…

… přesně to bylo tématem naší dnešní projektové výuky.

S dětmi jsme si povídali o všech darech matičky přírody, které nám na podzim poskytuje.  Poznávali jsme plody všemi smysly – hráli jsme hmatové hry, ovoce a zeleninu jsme se učili rozeznávat nejen pohledem, ale zkoušeli jsme i jak voní a chutná.

Také jsme si povídali, jakými způsoby se plodiny uchovávají, abychom je mohli jíst i v zimě. Naše projektové dopoledne jsme zakončili společným tvořením podzimního stromu, který nám bude zdobit třídu.

Galerie

 

logocof1.jpg

Investice do rozvoje vzdělávání

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.