Škola je zapojena do projektu Učíme se společně II na ZŠ T. G. Masaryka Kutná Hora, reg. číslo: CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0013845, který je financován z dotace Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

Evropská unie, Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Naše vize: Vzdělání + slušnost + zdravý duch = náš cíl!

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

3. A na výstavě Svět pohádek Boženy Němcové

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 27. září v 0:00

Platnost do: 30. září 2024 v 23:59

V pondělí se naše třída společně se spolužáky ze 3.B vydala na exkurzi zaměřenou na tvorbu Boženy Němcové. Zakončili jsme tak náš projekt. Pomocí edukativních panelů, historických exponátů nebo interaktivních prvků jsme se seznámili se životem, tvorbou i odkazem největší české spisovatelky. Pro děti jsou zde připraveny tematické pokojíčky, které představují jednotlivá prostředí v pohádkách, panely s audionahrávkami pohádek, které namluvily naše známé osobnosti ze světa filmu a hudby, hravé úkoly trénující paměť a rozvíjející slovní zásobu. Celým prostředím děti provází malá Barunka. Dále se zde dozvíte, co všechno zahrnuje rozsáhlá tvorba autorky, jak se proměnil jazyk od poloviny 19. století do současnosti díky interaktivní knížce, které slavné i pozapomenuté filmové pohádky vycházejí ze spisovatelčiny předlohy, jak se dobové morální hodnoty a koncept dobra a zla promítá do dnešní doby. Také zde můžete spatřit první vydání klíčového díla Babička. Nedílnou součástí jsou kostýmy z pohádek, jež byly natočeny na motivy pohádek Boženy Němcové.

 

Galerie

 

logocof1.jpg

Investice do rozvoje vzdělávání

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.