Škola je zapojena do projektu Učíme se společně II na ZŠ T. G. Masaryka Kutná Hora, reg. číslo: CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0013845, který je financován z dotace Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

Evropská unie, Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Naše vize: Vzdělání + slušnost + zdravý duch = náš cíl!

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Edufestival z pohledu ZŠ TGM Kutná Hora

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 24. září v 0:00

Platnost do: 30. září 2024 v 23:59

Fyzikální centrum na naší škole, tvz. Elixír do škol, se zapojilo do přádaného festivalu vzdělání, který minulou neděli uspořádala organizace Eduzměna na několika místech v Kutné Hoře. Jeho cílem bylo představit široké veřejnosti partnery Eduzměny a ukázat, jak aktivně přistoupili ke změně ve vzdělávání dětí.

Elixír do škol připravil rozsáhlou ukázku zajímavých fyzikálních pomůcek a nabídl návštěvníkům fyziku hravou formou. Zájemci si mohli vyzkoušet levitaci předmětů, zkoumat pixely na svých mobilních telefonech, vyzkoušet různé optické klamy, sestavit si jednoduchý elektrický obvod pomocí papíru a obyčejné tužky, vyrobit si létající vážku či malovat tajné vzkazy.

Ukazuje se, jak prospěšná je spolupráce mezi školami. Vedoucími učiteli fyzikálního stánku byla učitelka fyziky Mgr. Jana Červená  ze ZŠ TGM Kutná Hora a kolegové Mgr. Vladimír Nulíček a Mgr. Gabriela Urbanová ze ZŠ Zruč nad Sázavou. Velkou pochvalu a díky si zasloužili pomáhající žáci (Anna Heroutková, Aneta Flekalová, Zuzana Malinová, Ivana Doležalová z 9.B a žáci Jakub a Dominik ze Zruče nad Sázavou). Všichni žáci prokázali dobré fyzikální znalosti a schopnost komunikace. Vedoucí učitelé jim velmi děkují za jejich aktivitu!

Galerie

 

logocof1.jpg

Investice do rozvoje vzdělávání

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.