Škola je zapojena do projektu Učíme se společně II na ZŠ T. G. Masaryka Kutná Hora, reg. číslo: CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0013845, který je financován z dotace Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

Evropská unie, Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Naše vize: Vzdělání + slušnost + zdravý duch = náš cíl!

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Projekt „Sto let od založení Československa“ pokračuje

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 11. října 2019 v 0:00

Platnost do: 31. října 2026 v 23:59

I v letošním roce pokračuje spolupráce naší školy se slovenskou Základní školou Kremnica na Slovensku. Druhým rokem společně pátráme po důvodech, podmínkách a osobnostech vzniku samostatného Československa. V tomto školním roce jsme se zaměřili na vzájemné porozumění, a to prostřednictvím výuky partnerského jazyka. Dalo by se říci: „Co je na tom, mluvit slovensky?“ Avšak pro současnou mladou generaci jsou některá slovenská slova naprosto neidentifikovatelná. Vybrali jsme si slovensky psanou knihu „Stručné slovenské pověsti pro malé čtenáře“ a zahájili její četbu. Musíme říci, že nadšení a um našich dětí nás opravdu překvapili. Velmi se jim daří! Posuďte sami ve videu.

Naší obrovskou výhodou a horkým želízkem v ohni je nový žák Marcel, který pochází se Slovenska. Stal se tak nepsaným „učitelem slovenštiny“ a provází  nás občas náročnější výslovností některých záludnějších slovenských slov.

Těšíme se na další výzvy a úkoly spojené se slovenskými partnery.

Přílohy

Galerie

 

logocof1.jpg

Investice do rozvoje vzdělávání

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.