Beseda se spisovatelkou Petrou Braunovou

Vloženo: 9. června v 0:00

Platnost do: 30. června 2025 v 23:59

První a druhý ročník navštívila spisovatelka Petra Braunová. Autorka píše knížky nejen pro děti, ale i pro dospělé. Vysvětlila dětem, jak knížka vzniká, kdo se na její tvorbě podílí, jak dlouho celý proces přibližně trvá. Žákům prozradila, zda jsou někteří hrdinové jejich knížek fiktivní nebo zda mají původ v reálném světě. Připomněli jsme si oblíbené hrdiny Kubu a Johanku, s nimiž děti v podstatě v každém díle rostou a prožívají podobné zážitky. Paní spisovatelka také dětem představila další, novější knížky, přečetla jim ukázky a tím je navnadila, aby si chtěly knížky přečíst. V závěru autorského čtení došlo i na autogramiádu knížek. Víme, že samotnou četbou nejen rozvíjíme slovní zásobu, jež je důležitá pro umění hovořit, vyprávět, ale že se četbou také učíme.