Základní škola T. G. Masaryka v Kutné Hoře


Připojení do internetu pro školu a její webové stránky sponzoruje:
19 Zář


Naše škola je zapojena do výzvy EU PENÍZE ŠKOLÁM. ICTšablony

27 Srp

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ

Pololetní poplatek za kroužky ve výši 400 Kč uhraďte nejpozději do 17.10. (1.pololetí) a 30.1. (2.pololetí) na účet školy číslo: 27-2110670207/0100, VS = rodné číslo bez části za lomítkem, pro snadnější identifikace uveďte do poznámky: příjmení, jméno a třídu žáka.

Stávající mléčný automat lze používat ještě do konce prosince.

Pro zájemce o externí výuku angličtiny : Kontakt: Alice Tesařová, atesarova1@gmail.com, 607 474 779; www.elec.eu

24 Říj

Naši “turisté” a historie města

Tentokrát účastníci turistického kroužku vyrazili po našem městě. Jejich cílem byly nejkrásnější památky Kutné Hory - Vlašský dvůr, kostel sv. Jakuba, Hrádek a samozřejmě Chrám sv. Barbory.
Putování jsme ukončili na Palackého náměstí.


přidané fotky do alba

- Mgr. J.Radovnická -

23 Říj

Za přírodou celého světa

Žáci osmých tříd v úterý 21.10.2014 absolvovali výukový program Za přírodou celého světa, který pro ně připravil spolek POD HORAMI. Během dvou vyučovacích hodin si zopakovali a prohloubili znalosti o jednotlivých biomech světa, o živočiších a rostlinách těchto celků. V druhé části programu se žáci seznámili s některými ohroženými druhy zvířat a invazivními druhy rostlin i živočichů.


další fotky

- Mgr. A.Voldřichová -

22 Říj

Minifotbal – okresní finále Čáslav

Dne 21.10.2014 jsme se zúčastnili okresního finále v minifotbale. Žáci naší školy sehráli celkem tři utkání. I když se začátek turnaje vyvíjel pro nás poměrně přívětivě, tak se nám podařilo jen jednou zvítězit. Tento výsledek stačil pouze na 4.místo.
Pořadí škol: 1. UHJ, 2. CAS, 3. CAM, 4. KHM
Utkání: KHM – CAS (1:3), KHM – CAM (0:1), KHM – UHJ (6:5)
Branky: Jarůněk (2), Dolejší (1), Uher (2), Němec (1), Mikš (1).

- Mgr. V.Schwarz, Mgr. K.Ptáček -

22 Říj

V.A a V.B na výletě v Praze

Třídy V.A a V.B se vypravily na výlet do Prahy navštívit historické památky hlavního města. První zastávka byla na Pražském hradu, kde jsme si prohlédli všechna nádvoří. Děti zajímala hradní stráž a hradní policie na motocyklech. Když jsme procházeli hradní branou, otevřel se před námi nádherný výhled na řeku Vltavu a Národní divadlo.
Z Pražského hradu jsme pokračovali na Karlův most, Staroměstské náměstí, Václavské náměstí, Karlovu univerzitu a k Prašné bráně. Na závěr jsme nemohli zapomenout navštívit McDonald´s. Celý den nás provázelo krásné počasí, děti se vrátily domů příjemně unavené a spokojené.


další fotky

- Mgr. Lenka Hvězdová, Mgr. R.Jásek -

21 Říj

Třeťáci na podzimní vycházce

Vycházku v úterý 21.10.2014 jsme zaměřili na pozorování proměn přírody během podzimu. Připomněli jsme si, proč listy stromů mění barvy. Názorně jsme si ukázali, jak určujeme pravý a levý břeh řeky. Viděli jsme, jak se živočichové a rostliny připravují na zimu. Cestou jsme si také pověděli o významu turistických značek.


další fotky

- Mgr. P.Formáčková -

21 Říj

8.ročník družinové drakiády

V pondělí 20.10. se na hřišti u haly Bios uskutečnila družinová drakiáda. Počasí nám tentokrát přálo a vítr byl opravdu silný. Děti nadšeně běhaly a snažily se dostat draka co nejvýše. Po nelehkém rozhodování se mezi 10 nejlepších finalistů dostaly tyto děti - Štěpán Jelínek, Eliška Ptáčková, Vašík Šípek, Vojta Zinek, Jan Burýšek, Adélka Veselá, Štěpán Peterka, Tereza Langrová, Tomáš Břinčil, Jan Knížek. Za skvělé výkony si všechny děti zasloužily samolepku a sladkou odměnu.

- vychovatelka Eva Vejrostová, Hana Vörösová -

19 Říj

Jak udržovat zoubky v čistotě?

Mezi žáky prvního stupně přišla návštěva. Děti si měly přinést zubní kartáčky, z toho je zřejmé, kdo mezi dětmi byl. Budoucí zubní lékařky velmi hezkou formou učily naše žáčky jak správně o svůj chrup pečovat. Došlo i na správné čištění, které si děti vyzkoušely v praxi.

- J.Radovnická -

19 Říj

Obrázky se zdařily

Naši nejmenší žáčci si v hodině VV hráli s barvou. Vodorovné a svislé čáry zvládli velmi dobře, a proto se tentokrát pustili do prostorového vyjádření - zapouštění barvy. Váza s podzimními květy se povedla, všechny výkresy zdobí chodbu školy. „Šikulkové!”

- J.Radovnická -

© 2014 Základní škola T. G. Masaryka v Kutné Hoře | RSS

Jakub Bílý & Kamil Brabec. Pohání Wordpress