Základní škola T. G. Masaryka v Kutné Hoře


Připojení do internetu pro školu a její webové stránky sponzoruje:
06 Bře


Naše škola je zapojena do výzvy EU PENÍZE ŠKOLÁM. ICTšablony

16 Dub

Druháci v pražském planetáriu

Žáci 2.A a 2.B se v úterý 15.4.2014 vypravili do planetária v Praze. Zúčastnili se živého pořadu “O Sluníčku, Měsíčku a hvězdičkách” a zopakovali tak učivo prvouky. Dověděli se zajímavosti o Zemi, Měsíci, Slunci, o střídání dne a noci, sluneční soustavě, jejích planetách a hvězdách i o objektech na noční obloze. Děti velmi zaujala stálá astronomická výstava v hale planetária, kde si interaktivní exponáty a modely mohly osahat i vyzkoušet.


další snímky

- Mgr. P.Koudelková, Mgr. P.Formáčková -

16 Dub

Velikonoce v 5.A

Žáci 5.A se stejně jako všechny děti už teší na Velikonoce. Škaredou středu si zpestřili ve všech hodinách tematickými úkoly. O čtení si připomněli všechny tradice a zvyky. V hodině mluvnice oprášili znalosti o původu Velikonoc, o vlastivědě se dozvěděli jak se slaví tyto svátky v jiných zemích Evropy. O hudební výchově měli uspořádanou soutěž a v hodině informatiky ? Tam zasílali elektronická přání. V závěru samotného dne si společně pochutnali na čerstvě upečeném beránkovi, který každoročně pro třídu peče žačka Klárka Provazníková s maminkou. Domů si pak odnesli výrobky, kterými ozdobí pokoje svého domova.


další snímky

- J.Radovnická -

16 Dub

VELIKONOČNÍ TRADICE A ZVYKY VE 4.A

Velikonoce, nejvýznamnější křesťanský svátek, si připomenuli žáci 4.A projektovým vyučováním, ve kterém se nejprve seznámili formou prezentace s tradicemi a zvyky jednotlivých svátečních dnů (u nás i v některých evropských zemích), velikonočními symboly, jarní flórou a faunou. Poté zdobili kraslice, které umístili do předem připravených misek s vysetým obilím. Na vyzdobených stolech nechyběli ani některé ze symbolů - mazance, beránci a pomlázky. Nakonec prokázali své znalosti ve velikonočním testu a zhodnotili výsledky své práce.


další snímky

- Mgr. R.Jásek -

14 Dub

Páťáci si řekli – „Chceme znát a vědět více!“

To, že je voda základní podmínkou pro život, už ví i prvňáček. Chtěli jsme vědět více, a proto jsme se vypravili v rámci projektového dne na návštěvu vodohospodářské společnosti Vrchlice – Maleč,a.s.. Dostalo se nám velmi milého a vstřícného přivítání. Cílem naší návštěvy bylo především, abychom si uvědomili jakou cestu musí voda urazit, a co vše se s ní děje, než si ji můžeme pustit z kohoutku domácího vodovodu. Velmi zajímavou formou nám bylo vysvětleno úplně všechno, především velkým přínosem bylo názorné dokladování na samotném pracovišti. Prošli jsme úplně celým procesem tzv. úpravny vody. Zaměstnanci si pro nás připravili i zhlédnutí krátkého filmu. V samém závěru nám byl předveden stroj na údržbu zeleně kolem celého areálu. I to se musí.
Poděkování patří zaměstnancům i za dárečky, které jsme si spolu se spoustou novým vědomostí a poznatků odnesli domů a do školy. Tady je budeme dále zpracovávat a využívat ve všech předmětech.


větší snímky svoboda.info

- J.Radovnická -

14 Dub

Soutěž „Hula hop“ má vítěze

Ve školní družině se uskutečnilo finálové klání v tanci s obručí. Děti několik dní předem poctivě trénovaly, pro některé bylo kroužení premiérou. V pátek 11.4.2014 se postupně svými výkony pochlubili všichni přítomní, do finále však postoupilo 32 dětí, 5 chlapců a 27 děvčat. Úkolem bylo co nejdéle udržet obruč kroužící kolem pasu. Z chlapců byl nejlepší Matěj Hájek, který měl mezi diváky spoustu fanoušků. Do užšího finále se pak probojovala pouze děvčata, kterým byl tanec ztížen ještě různými pohyby paží, stojem na jedné noze, chůzí či během. Obrovský potlesk a obdiv nakonec sklidila Sabina Klailová, která se stala letošní vítězkou. Její tanec trval neuvěřitelných 40 minut! Na druhém místě skončila Ella Dorazilová, na třetím Iveta Koutová, čtvrtá byla Veronika Sigmundová – mezi finalistkami nejmladší. Páté místo obsadila Eliška Pěgřímková. Odměnu si ale zasloužili všichni, kteří se zúčastnili.

- vychovatelka Hana Vörösová -

14 Dub

Zase skáčeme!

Děkujeme klukům z 8.A. za znovuzprovoznění trampolíny na terase ŠD…. konečně si mohou družiňata po zimě pořádně zaskákat !!

- Bc. L.Pěgřímková -

14 Dub

Poznáváme jarní květiny

Duben ve ŠD je ve znamení poznávání jarních květin… a to nejen přímo na rozkvetlém paloučku uprostřed města, ale i formou výukových programů zaměřených na přírodovědu. Tento týden nás čeká velká celodružinová soutěž, ve které se dozvíme, kdo je nejbystřejším botanikem.


další fotky

- Bc. L.Pěgřímková -

14 Dub

Příprava na Velikonoce ve 2.B

Dnes měli žáci v rámci projektového dne na téma Velikonoce možnost vyrobit si vlastní velikonoční výzdobu. Inspiraci čerpali na velikonočních výstavách. Vyráběli ozdobný závěs, zápich a kuřátka v proutí. Děti pracovaly s chutí a nadšením. Teď už jsou na Velikonoce připravené!

- Mgr. P.Koudelková -

14 Dub

PROJEKTOVÝ DEN – VELIKONOCE VE 2.A

V úvodu projektové ho dne jsme si pomoci výukových programů na interaktivní tabuli připomněli, proč Velikonoce slavíme, jaké jsou jejich symboly, zopakovali jsme si nějaké velikonoční hodovačky, zahráli hry. V dalších hodinách se už děti činily a vyráběly tradiční velikonoční ozdoby. Polystyrenové vajíčko zdobily papírovými květinkami pomocí špendlíků, beránka z kartonu polepovaly buď klubíčky vlny, hoblinami nebo popcornem (každý si vybral dle své libosti) a velikonočního zajíčka jako zápich do osení vyrobily z vlnité lepenky.
Práce se dětem moc zdařila a výrobky učiní radost nejen jim, ale i rodičům a zkrášlí tak své domovy vlastnoruční velikonoční výzdobou.


větší snímky

- Mgr. P.Formáčková -

© 2014 Základní škola T. G. Masaryka v Kutné Hoře | RSS

Jakub Bílý & Kamil Brabec. Pohání Wordpress