Základní škola T. G. Masaryka v Kutné Hoře


Připojení do internetu pro školu a její webové stránky sponzoruje:
ZŠ 
T. G.
Masaryka Kutná Hora - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz
03 Bře

Beseda pro rodiče

Vážení rodiče,
zveme vás na další besedu o šikaně. Přijďte si pohovořit o tom, jak šikanu rozpoznat, jak ochránit své dítě, na koho se obrátit.
Beseda se koná 12. března v 17:00 hodin v učebně 7.B (2. stupeň 1. patro).
- Mgr. Blanka Králíková -

19 Zář


Zamyšlení k nové vizi školy zde.

Naše škola je zapojena do výzvy EU PENÍZE ŠKOLÁM. ICTšablony

03 Bře

Školní kolo recitace II.stupeň

Tento týden proběhlo školní kolo v recitační soutěži. Žáci přednesli nejen básně, ale i prózu. Recitovali zpaměti, s citem a se zaujetím. Výběr jejich textů byl zajímavý. Na 1.místě se v mladší kategorii umístil Jakub Němec ze VII.B a ve starší kategorii Pavlína Doudová z IX.B. Děkujeme všem žákům za účast a nejlepším gratulujeme.


- Mgr. M.Šabacká -

03 Bře

Maraton čtení

Nastal březen, měsíc čtenářů, a tak Městská knihovna v Kutné Hoře vyhlásila již pátý Maraton čtení. Na pomyslnou startovní čáru se postavila i naše škola. Akci zahájilo zvonění na první hodinu. Četli skutečně všichni. Ti nejmenší pohádky, ti starší klasickou i dobrodružnou literaturu. Každý zdolával text, jak uměl, ale nikdo se nevzdal. Všichni předvedli svůj nejlepší výkon. Malým čtenářům pomáhala děvčata z osmých a devátých tříd. I v tomto maratonu bylo znát, kdo trénuje, čte často a rád, nebo kdo si jen plní svou čestnou povinnost. Snad právě dnešní aktivita rozšíří řady milovníků knih.


další fotky

- Mgr. B.Králíková, foto V.Vágner -

02 Bře

ŠD opět na výstavě

V pátek 27.2. navštívili žáci 3.oddělení ve Spolkovém domě výstavu TRES+/ Kutná Hora 2015.

- vychovatelka Marcela Havlíčková -

27 Úno

Benecko LVZ

Ve čtvrtek ráno jsme opět trénovali na sjezdových lyžích. Odpoledne byly naplánovány běžecké závody. Na start sprintu se nejdříve postavila dívčí kategorie, ve které zvítězila Tereza Makalová, druhé místo obsadila A. Matoušová a na třetím místě skončila B. Švejdová. V chlapecké kategorii zvítězil V. Kadleček před P. Hladíkem a T. Brichem. Distanční závod probíhal hladce, téměř všichni chlapci ze sedmého ročníku zabloudili, což zamíchalo očekávaným pořadím borců v cíli. Zvítězil závodník, který nepodlehl davovému šílenství.


přidané fotky

- Mgr. M.Knížková -

26 Úno

Lyžák na Benecku (pokračování)

Dnes (ve středu 25.2.2015) jsme opět dopoledne i odpoledne pilovali carvingové oblouky, abychom byli připraveni na páteční závody. Večer jsme uspořádali karneval s pohádkou a diskotékou.


na konci nové přidané fotky

- Mgr. M.Knížková -

25 Úno

Lyžák na Benecku - pokračování

Úterý byl odpočinkový den. Ráno jsme vyrazili na běžky a připravovali se na čtvrteční běžecké závody. Odpoledne někteří borci absolvovali výlet na běžkách na Horní Mísečky, ostatní šli bobovat a vyzkoušet místní snowtubing. Večer byl zakončen parádní diskotékou.


přidané fotky

- Mgr. M.Knížková -

24 Úno

Školní kolo recitace žáků 1. až 3. tříd

Dne 23.2.2015 pokračovalo školní kolo v recitaci žáků 1. až 3. tříd. Recitátorů soutěžilo celkem 33. Na prvním místě skončil František Drahota, na druhém Václav Šípek a na třetím Verča Sigmundová. Opět do okresního kola postupují jen první dva. Velký počet přihlížejících diváků vytvořil příjemnou atmosféru pro vystupující. Obdiv patří prvňáčkům, kteří bez trémy a velmi pěkně přednesli připravené básně. Děkujeme všem zúčastněným, vítězům gratulujeme a přejeme úspěch v Tylově divadle!


přidané fotky

- Mgr. l.Hanzlíková -

23 Úno

Karneval ve školní družině

V pátek 20. 2. 2015 proběhl v tělocvičně základní školy družinový karneval. Sešlo se nás opravdu hodně. Mohli jsme obdivovat spoustu krásných masek (rytíře, princezny, modelky, piráty i policisty). Letošní karneval byl zaměřen na tancování. Děti si vyzkoušely mazurku ve dvojicích, tancování s balónky a volný tanec. Všichni přítomní si to pořádně užili a na konci karnevalu na ně čekalo občerstvení ve formě limonády a sušenky. Děkujeme rodičům, kteří dětem připravili krásné masky.


další snímky, svoboda.info

- vychovatelky Eva Vejrostová, Hana Vörösová -

© 2015 Základní škola T. G. Masaryka v Kutné Hoře | RSS

Jakub Bílý & Kamil Brabec. Pohání Wordpress