Základní škola T. G. Masaryka v Kutné Hoře


Připojení do internetu pro školu a její webové stránky sponzoruje:
19 Zář


Naše škola je zapojena do výzvy EU PENÍZE ŠKOLÁM. ICTšablony

27 Srp

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ

Pololetní poplatek za kroužky ve výši 400 Kč uhraďte nejpozději do 17.10. (1.pololetí) a 30.1. (2.pololetí) na účet školy číslo: 27-2110670207/0100, VS = rodné číslo bez části za lomítkem, pro snadnější identifikace uveďte do poznámky: příjmení, jméno a třídu žáka.

Stávající mléčný automat lze používat ještě do konce prosince.

31 Říj

PROJEKTOVÝ DEN PODZIM VE TŘETÍM ROČNÍKU

Ve třetím ročníku jsme si poslední říjnový den udělali projektový den na téma PODZIM .
Začali jsme tzv.metodou Brainstormingu, což je vlastně jakási myšlenková mapa. Na tabuli jsem si sepsali, co všechno děti napadne, když se řekne „podzim“. Následovaly chvilky poezie, zpěvu (recitovali básně a zpívali písně o podzimu), připomněli jsme si pranostiky o podzimu, poslechli ukázku z díla A. Vivaldiho – Čtvero ročních období – Podzim.
Dále děti vyráběly z přírodnin postavičky, zvířátka, skřítky, strašidýlka, čepice s listy, malovaly obrázky (téma byl Haloween). Také jsme přírodniny „zavařovali“ – nalepovali na velké sklenice vystřižené z kartonu a modelovali. Zpestřením byla soutěž v poznávání plodů dle hmatu, vůně a chuti. Na závěr děti shlédly díly ze seriálu Žížaláci a Chaloupka na vršku, týkající se podzimu.


další snímky

- Mgr. P.Formáčková -

31 Říj

Znovu odstartovala soutěž PRIMA PRVŇÁK

Hlasovat můžete prostřednictvím kuponu, který najdete v tištěném vydání novin, až do 1. prosince včetně. Kupony můžete donést osobně nebo poslat na adresu: Redakce, Kutnohorský deník, Tylova 390, 294 01 Kutná Hora. Hlasovat můžete také do půlnoci 1. prosince i na internetu, a to jednou za hodinu. O konečném pořadí rozhodne průměr pořadí v hlasování na internetu a prostřednictvím kuponů. Jinými slovy – soutěžící, který skončí na prvním místě v internetové anketě, ale poslední v počtu kuponů, neuspěje.
Z naší školy jsou Honzík Burýšek, Jiří Fusek, Lucinka Michnová, Nela Mocová, Štěpán Jelínek a Timea Jetlebová.


kompletní fotogalerie a hlasování na Kutnohorském deníku.

31 Říj

Angličtina pro nejmenší

Na naší škole probíhá od posledního zářijového týdne kurz angličtiny pro naše nejmenší žáky. Prvňáčci se přirozeně seznamují s cizí řečí, osvojují si první slova a slovní spojení. Učí se aktivnímu a přirozenému naslouchání nového jazyka. Vyučující vytváří situace, při kterých děti využívají nově osvojovaná slova. Jedná se o písničky, říkanky a úkoly vhodné pro děti v mladším školním věku. Žáci pracují ve skupinkách, hovoří ve dvojicích, v nichž nacvičují nová slovní spojení, a to vždy při vzájemné konverzaci. V rámci kurzu jsou využívány pohybové aktivity, které děti velmi baví a tím si rychleji osvojují pro ně nový jazyk. Dětem pomáhají jejich kamarádi z knihy Happy House. Jedná se o moderní učebnici vydanou v Oxfordu. Kniha dětem nabízí správnou britskou výslovnost, což je důležité pro vytvoření základů pro další výuku angličtiny.
Děti se na kroužek angličtiny těší, pracují přirozeně a již ovládají několik slovních spojení, umí reagovat na otázku a některé pokyny, znají jména hrdinů a také dvě písničky. Na fotografiích můžete vidět děti během těchto aktivit. O dalším rozvoji našich malých angličtinářů budeme dále informovat na webu školy.


další fotky

- Mgr. K.Opočenská -

30 Říj

Jak to „vidí“ nevidomí

V pátek 24.10.2014 se na školním hřišti sešly děti ze družiny spolu s dětmi z Klubíku ke společné akci. Tou byla soutěž v rozpoznávání ovoce a zeleniny hmatem. Nebylo vůbec jednoduché vnímat a určovat jednotlivé druhy pouze rukama. Soutěžilo se ve dvojicích. V neprůhledných sáčcích byly ukryty mrkev, okurka, cibule, paprika,ředkvička, pórek, dále česnek, dýně, mandarinka, jablko, banán, hruška, kiwi nebo citrón. Nelehké bylo také poznat zázvor. Výsledky byly vyhlášeny hned po skončení soutěže. Na prvním místě se s nejvyšším počtem správně určených druhů umístila dvojice Kateřina Pintnerová a Pavel Štolba, na druhém Nikola Černohorská se Štěpánem Jelínkem. Třetí místo obsadila Adéla Štípková s Nelou Doušovou, čtvrté Kateřina Řehořová a Vojtěch Zinek a páté místo získala dvojice Nikola Černá a Tran Hoang Dieu Huong. Diplom s odměnami dostalo ještě dalších pět dvojic a sladké ocenění a samolepky všichni účastníci.

- vychovatelka Hana Vörösová -

24 Říj

Naši “turisté” a historie města

Tentokrát účastníci turistického kroužku vyrazili po našem městě. Jejich cílem byly nejkrásnější památky Kutné Hory - Vlašský dvůr, kostel sv. Jakuba, Hrádek a samozřejmě Chrám sv. Barbory.
Putování jsme ukončili na Palackého náměstí.


přidané fotky do alba

- Mgr. J.Radovnická -

23 Říj

Za přírodou celého světa

Žáci osmých tříd v úterý 21.10.2014 absolvovali výukový program Za přírodou celého světa, který pro ně připravil spolek POD HORAMI. Během dvou vyučovacích hodin si zopakovali a prohloubili znalosti o jednotlivých biomech světa, o živočiších a rostlinách těchto celků. V druhé části programu se žáci seznámili s některými ohroženými druhy zvířat a invazivními druhy rostlin i živočichů.


další fotky

- Mgr. A.Voldřichová -

22 Říj

Minifotbal – okresní finále Čáslav

Dne 21.10.2014 jsme se zúčastnili okresního finále v minifotbale. Žáci naší školy sehráli celkem tři utkání. I když se začátek turnaje vyvíjel pro nás poměrně přívětivě, tak se nám podařilo jen jednou zvítězit. Tento výsledek stačil pouze na 4.místo.
Pořadí škol: 1. UHJ, 2. CAS, 3. CAM, 4. KHM
Utkání: KHM – CAS (1:3), KHM – CAM (0:1), KHM – UHJ (6:5)
Branky: Jarůněk (2), Dolejší (1), Uher (2), Němec (1), Mikš (1).

- Mgr. V.Schwarz, Mgr. K.Ptáček -

22 Říj

V.A a V.B na výletě v Praze

Třídy V.A a V.B se vypravily na výlet do Prahy navštívit historické památky hlavního města. První zastávka byla na Pražském hradu, kde jsme si prohlédli všechna nádvoří. Děti zajímala hradní stráž a hradní policie na motocyklech. Když jsme procházeli hradní branou, otevřel se před námi nádherný výhled na řeku Vltavu a Národní divadlo.
Z Pražského hradu jsme pokračovali na Karlův most, Staroměstské náměstí, Václavské náměstí, Karlovu univerzitu a k Prašné bráně. Na závěr jsme nemohli zapomenout navštívit McDonald´s. Celý den nás provázelo krásné počasí, děti se vrátily domů příjemně unavené a spokojené.


další fotky

- Mgr. Lenka Hvězdová, Mgr. R.Jásek -

© 2014 Základní škola T. G. Masaryka v Kutné Hoře | RSS

Jakub Bílý & Kamil Brabec. Pohání Wordpress