Základní škola T. G. Masaryka v Kutné Hoře


Připojení do internetu pro školu a její webové stránky sponzoruje:
27 Led

Seznam přijatých prvňáčků pro školní rok 2015/16

seznam přijatých prvňáčků pod číselnými kódy
výsledková listina ze sportovní soutěže

05 Led

Důležité informace

Informace pro žáky 9.ročníků a jejich rodiče o přijímání na střední školy : seznam středočeských škol, které budou zapojeny do testování jednotného přijímacího řízení, harmonogram a instrukce Cermatu pro SŠ, informace pro uchazeče o čtyřleté obory, informace pro uchazeče o osmileté obory .
Nový formulář pro lékařský posudek zde (pokud ho Vaše budoucí škola vyžaduje, možná ho má na svých stránkách již předvyplněný). Bližší informace podá žákům výchovná poradkyně.

19 Zář


Zamyšlení k nové vizi školy zde.

Naše škola je zapojena do výzvy EU PENÍZE ŠKOLÁM. ICTšablony

30 Led

Taneční soutěž „Trdlice Vrdlice“

Jako každý rok, tak i letos se ve školní družině tančilo. Taneční soutěž Trdlice Vrdlice se konala ve čtvrtek 29.1.2015 a zakončila první polovinu školního roku. Soutěžilo se v sólovém i skupinovém tanci a byla to krásná podívaná.
V mladší kategorii jednotlivců si prvenství vytančila Linda Leopoldová 3.B, druhé místo obsadila Anežka Formáčková 2.A a na třetím místě se umístila Adéla Maurerová 1.B.
V starší kategorii jednotlivců první příčku obsadila Eliška Pěgřímková 5.A, druhé místo Julie Lukášková 4.A a na třetím místě skončila Iveta Koutová 5.A. Kategorie skupin byla hodnocena v pořadí na prvním místě Eliška Ptáčková 2.B + Bára Kubálková 2.B, na druhém místě Natálie Netíková 4.A + Julie Lukášková 4.A a na třetí příčce Veronika Sigmundová 2.C + Katka Velcová 2.C.
Všem tanečnicím blahopřejeme!

- vychovatelka Marcela Havlíčková -

29 Led

POLOLETNÍ (SPORTOVNÍ) VYSVĚDČENÍ

Dnes se na naší škole rozdávalo pololetní vysvědčení. A ne jedno. Vedle školního, obdržel každý žák i vysvědčení sportovní. Tedy pokud splnil všech 8 disciplín Sazka Olympijského víceboje, což je projekt Českého olympijského výboru na podporu sportu a zdravého životního stylu - Česko sportuje.
Na sportovním vysvědčení nejsou známky - děti si zde přečtou všechny své výkony, vidí jak jsou na tom v porovnání se svými vrstevníky z celé republiky a dozví se tipy na trénink cviků, díky kterým mohou rozvíjet své slabší stránky. Podle prvních ohlasů samotných dětí víme, že je vysvědčení povzbudilo a mnohé vyjádřily přesvědčení své výkony i ve 2. pololetí zlepšit. Lukáš: „Víceboj se mi líbí, disciplíny plníme v hodinách Tv, ve druhém pololetí musím zlepšit hlavně sedy-lehy.“
Natálie: „Projekt se mi moc líbí, protože souvisí se sportem, který mám ráda, budu se snažit vylepšit výkony v běhu na 60 m, člunkovém běhu, postoj čápa a sedy-lehy.“


větší fotky

- Mgr. R.Jásek -

29 Led

Prvňáčci dostali svá první vysvědčení

Na čtvrtek 29. ledna se asi nejvíce těšili naši prvňáčci. Dostali svá první vysvědčení. A aby si tento “velký den” pamatovali co nejdéle, navštívil je šašek Bumbác. Sám se pochlubil svým vysvědčením z manéže, kde se leskly samé jedničky. Všem žáčkům patří velká pochvala za půlroční práci, snahu, píli a pečlivost, s jakou ke své práci přistupovali. A nyní - už hurá na prázdniny.


další fotky

- J.Radovnická, A.Langrová -

23 Led

Začal zápis do prvních tříd


větší snímky

20 Led

Za bleskový sběr papíru, diplom s méďou na míru

- Mgr. Moravcová Daniela -

19 Led

Angličtina pro dospělé

Vážení rodiče, na naší škole úspěšně probíhají 2 kurzy anglického jazyka ve spolupráci s jazykovou školou Language Corner. Na fotografiích můžete vidět žáky, kteří se zdokonalují ve znalosti jazyka a zároveň připarvují ke zkouškám Cambridge English YLE. Pod vedením lektorky slečny Křápové si postupně prohlubují a zdokonalují pojmy pro každodenní využití jazyka pomocí konverzace, poslechu, čtení a psaní. Moderní učebnice jsou z mezinárodně uznávané dílny Cambridge University Press. Language Corner je členem Asociace cambridgeských škol a autorizovaným partnerem Evropského centra jazykových zkoušek. Díky tomu má přístup k nejnovějším informacím, trendům a materiálům. „Studentům tímto dokážeme zajistit prvotřídní servis“, říká ředitelka jazykové školy Mgr. Vladimíra Skopcová.

Do kurzů je možné Vaše dítě přihlásit i během roku. Skládání zkoušky není podmínkou pro účast v kurzu a opačně.
V současné době přináší jazyková škola Language Corner možnost studia obecné a obchodní angličtiny pro dospělé a přípravu k maturitě a to v podobě dopoledních a večerních skupinových kurzů v Suchdole. Přijďte se podívat na zápis do kurzů, který proběhne 26. ledna 2015 od 16:15 do 16:45 v ZŠ Suchdol. Bližší informace o kurzech získáte na www.language-corner.cz popř. na tel. 607 474 779 (Alice Tesařová).
V případě většího zájmu zde v Kutné Hoře mohou i tyto kurzy probíhat přímo v naší škole. Neváhejte a kontaktujte jazykovou školu Language Corner popř. naši školu.

- lektorka Alice Tesařová -

16 Led

Vaříme rádi a vaříme dobře!

Při pravidelných čtvrtečních setkáních si děti z 1. stupně v kroužku Vaření zkouší jednoduchá jídla, která pak samy dokáží doma připravit. Během pololetí si vyzkoušely upéct perník, jablkový štrůdl či slané šneky, chystaly nepečené cukroví, salát či pomazánky na chlebíčky a jednohubky, mrkvový salát s jablky a smažily jablíčka v těstíčku. Na poslední schůzce vařily jablkový kompot a pudink. Připravily si tak poháry, které si nakonec podle fantazie barevně ozdobily. Posílají ochutnávku alespoň na fotografiích!


větší fotky

- Mgr. P.Koudelková -

© 2015 Základní škola T. G. Masaryka v Kutné Hoře | RSS

Jakub Bílý & Kamil Brabec. Pohání Wordpress